Shining Star Awards’a İlgi Katlanarak Artıyor

Eğlence ve rekreasyon sektörüne hizmet eden kurum ve özel kuruluşların hayata geçirdiği önemli projeleri mercek altına alan Shining Star Awards 2016 –  Eğlence Ödülleri Yarışması bu yıl da katılımcılardan yoğun ilgi görüyor. Son başvuru tarihi 25 Ekim olan yarışma; ‘Eğlencenin Yıldızları’, ‘Sektörün Yıldızları’, ‘Fuarın Yıldızları’, ‘Tema Yıldızları’ olmak üzere 4 ana başlıktan oluşuyor. Eğlence temalı tesisler, oteller ve belediyelerin katılacağı yarışmada AVM’ler de kapalı ve açık eğlence alanları ile ödüllere aday olacak. Alışverişten daha fazlasını sunmak için sürekli yeni projelerle ziyaretçilerinin karşısına çıkan AVM’ler için Shining Star Awards tanıtım açısından büyük önem taşıyor. DOF Robotics’in ana sponsoru olduğu, İstanbul Akvaryum, Aqua Florya AVM ve Crowne Plaza Florya’nın da ödül töreni sponsoru olarak yer aldığı yarışma; sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından 2 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek.

Türkiye eğlence – rekreasyon sektörünün ilk ve tek yarışması olan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Shining Star Awards ödül töreninde, alışveriş merkezleri  “En Başarılı AVM Eğlence Alanı”, “En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi”, “En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi”  ve “En Başarılı Etkinlik” kategorilerinde yarışacak. Katılımların başladığı 1 Haziran’dan itibaren yoğun ilgiyle karşılanan ‘Shining Star Awards’ta başvurular 25 Ekim’de sona erecek. Sektördeki yenilikleri, başarılı projeleri ödüllendiren Eğlence Ödülleri Yarışması, ödül töreni sponsorlarından biri olan Crowne Plaza Florya’da gerçekleşecek.

AVM’lerin açık ve kapalı aktivite alanlarında sıklıkla yer verdiği, geçtiğimiz yılki yarışmada Skyler ile “En Dikkat Çekici Ürün” ödülünü kazanan eğlenceli simülasyon araçları üreticisi DOF Robotics, yarışmanın bu yılki ana sponsoru olurken fuarda da yeni ürünlerini sergileyecek. Geçtiğimiz yıl “En Başarılı Kapalı Alan Eğlence Merkezi” ödülüne sahip olan ve bu yıl da ödül töreni sponsorlarından biri olan İstanbul Akvaryum ise fuarda oluşturacağı sürprizlerle dolu standı ile ilgi odağı olmayı hedefliyor.

ATRAX ve Shining Star Awards 2016 – Eğlence Ödülleri Yarışması’nı organize eden Tureks Uluslararası Fuarcılık’ın Genel Müdürü Nergis Aslan fuar ve yarışma ile ilgili “Pazar hacmi ve yatırımlar açısından henüz Avrupa ülkelerini yakalayabilmiş değiliz ancak Türkiye’de eğlence ve rekreasyon sektörü gelişmekte olan bir süreçte” dedi. Aslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Eğlence temalı tesisler, oteller, belediyeler, ekipman üreticileri ve AVM’lerin her yıl yoğun katılım gösterdiği ATRAX fuarı başarılı projelerin göz önünde olması açısından önemli ölçüde fayda sağlıyor. Konuyu AVM’ler açısından değerlendirdiğimizde, sayıları giderek artan AVM’ler ziyaretçilerin dikkatini çekebilmek için temalı uygulamalara yönelmeye başladığını söyleyebiliriz. Mağaza karmasının rekabette öne çıkmak için yeterli olmadığını gören AVM’ler milyon dolarlık yatırımlar yaparak özel çocuk eğlence alanları oluşturuyor. Çocuklu aileleri ve genç kuşağı cezbedebilmek için yeni çözümler üretiyorlar. İstanbul’da sadece bir alışveriş merkezinde çocuk eğlence merkezi ziyaretçi sayısına aylık bazda yüzde 4,5 katkı sağladı. Söz konusu eğlence alanları sayesinde ziyaretçilerin alışveriş merkezinde geçirdiği zaman, alışveriş ve yeme-içme oranı da artmış oluyor. Türkiye’de eğlence için yapılan yatırımlar gelecek dönemde de artacak” dedi.

Related Posts

24

May
Genel

ATRAX,10. YIL Fuarı hazırlıklarına tüm konseptini yenileyerek başladı

ATRAX pandemi şartlarının devam ettiği bir dönemde olmasına rağmen oldukça başarılı geçen 2022 Fuarından sonra 2023 Fuarı için tüm görsel konseptini ve içeriğini yenileyerek iddialı bir fuar için çalışmalara başladı. 2-4 Şubat 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşecek olan ATRAX 23 –Eğlence, Park, Oyun ve Spor Alanları Endüstrisi Fuarı 10. kez sektörü alıcıları ile buluşturacak ATRAX FUARI; […]

Basın Bültenleri

ATRAX 2019 Fuar Teması ‘ Mutlu Şehirler’

Bu yıl 14 – 16 Şubat tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek Eğlence – Etkinlik, Park – Rekreasyon Fuarı ATRAX’19 da Mutlu Şehirler olarak belirlendi. Bu yıl 9.su gerçekleştirilecek olan ATRAX Fuarı her yıl olduğu gibi binlerce sektör profesyonelini bir araya getirmeye hazırlanıyor. ATRAX Konferansı’nda Bu Yıl “Mutlu Şehirler” Konuşulacak! Sponsorluğunun Polin Waterparks tarafından üstlenildiği ATRAX Konferansı’nın bu[…]