Shining Star Awards’a İlgi Katlanarak Artıyor

Eğlence ve rekreasyon sektörüne hizmet eden kurum ve özel kuruluşların hayata geçirdiği önemli projeleri mercek altına alan Shining Star Awards 2016 –  Eğlence Ödülleri Yarışması bu yıl da katılımcılardan yoğun ilgi görüyor. Son başvuru tarihi 25 Ekim olan yarışma; ‘Eğlencenin Yıldızları’, ‘Sektörün Yıldızları’, ‘Fuarın Yıldızları’, ‘Tema Yıldızları’ olmak üzere 4 ana başlıktan oluşuyor. Eğlence temalı tesisler, oteller ve belediyelerin katılacağı yarışmada AVM’ler de kapalı ve açık eğlence alanları ile ödüllere aday olacak. Alışverişten daha fazlasını sunmak için sürekli yeni projelerle ziyaretçilerinin karşısına çıkan AVM’ler için Shining Star Awards tanıtım açısından büyük önem taşıyor. DOF Robotics’in ana sponsoru olduğu, İstanbul Akvaryum, Aqua Florya AVM ve Crowne Plaza Florya’nın da ödül töreni sponsoru olarak yer aldığı yarışma; sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından 2 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek.

Türkiye eğlence – rekreasyon sektörünün ilk ve tek yarışması olan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Shining Star Awards ödül töreninde, alışveriş merkezleri  “En Başarılı AVM Eğlence Alanı”, “En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi”, “En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi”  ve “En Başarılı Etkinlik” kategorilerinde yarışacak. Katılımların başladığı 1 Haziran’dan itibaren yoğun ilgiyle karşılanan ‘Shining Star Awards’ta başvurular 25 Ekim’de sona erecek. Sektördeki yenilikleri, başarılı projeleri ödüllendiren Eğlence Ödülleri Yarışması, ödül töreni sponsorlarından biri olan Crowne Plaza Florya’da gerçekleşecek.

AVM’lerin açık ve kapalı aktivite alanlarında sıklıkla yer verdiği, geçtiğimiz yılki yarışmada Skyler ile “En Dikkat Çekici Ürün” ödülünü kazanan eğlenceli simülasyon araçları üreticisi DOF Robotics, yarışmanın bu yılki ana sponsoru olurken fuarda da yeni ürünlerini sergileyecek. Geçtiğimiz yıl “En Başarılı Kapalı Alan Eğlence Merkezi” ödülüne sahip olan ve bu yıl da ödül töreni sponsorlarından biri olan İstanbul Akvaryum ise fuarda oluşturacağı sürprizlerle dolu standı ile ilgi odağı olmayı hedefliyor.

ATRAX ve Shining Star Awards 2016 – Eğlence Ödülleri Yarışması’nı organize eden Tureks Uluslararası Fuarcılık’ın Genel Müdürü Nergis Aslan fuar ve yarışma ile ilgili “Pazar hacmi ve yatırımlar açısından henüz Avrupa ülkelerini yakalayabilmiş değiliz ancak Türkiye’de eğlence ve rekreasyon sektörü gelişmekte olan bir süreçte” dedi. Aslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Eğlence temalı tesisler, oteller, belediyeler, ekipman üreticileri ve AVM’lerin her yıl yoğun katılım gösterdiği ATRAX fuarı başarılı projelerin göz önünde olması açısından önemli ölçüde fayda sağlıyor. Konuyu AVM’ler açısından değerlendirdiğimizde, sayıları giderek artan AVM’ler ziyaretçilerin dikkatini çekebilmek için temalı uygulamalara yönelmeye başladığını söyleyebiliriz. Mağaza karmasının rekabette öne çıkmak için yeterli olmadığını gören AVM’ler milyon dolarlık yatırımlar yaparak özel çocuk eğlence alanları oluşturuyor. Çocuklu aileleri ve genç kuşağı cezbedebilmek için yeni çözümler üretiyorlar. İstanbul’da sadece bir alışveriş merkezinde çocuk eğlence merkezi ziyaretçi sayısına aylık bazda yüzde 4,5 katkı sağladı. Söz konusu eğlence alanları sayesinde ziyaretçilerin alışveriş merkezinde geçirdiği zaman, alışveriş ve yeme-içme oranı da artmış oluyor. Türkiye’de eğlence için yapılan yatırımlar gelecek dönemde de artacak” dedi.

Related Posts

22

Ağu
Genel

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük Uluslararası Eğlence, Park, Spor ve Rekreasyon Tesisleri Fuarı ATRAX, sektörün önde gelen global etkinliği olarak sadece yüzlerce ürün ve hizmet sunmakla kalmayıp aynı zamanda daha sağlıklı ve mutlu toplumlar için çözümler sunmaktadır. Çocuk oyun alanları, aktivite ve spor alanları gibi kentsel alanların tasarımı, şu anda […]

28

Tem
Basın Bültenleri

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %70 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %40 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK Türkiye’nin lider fuarcılık şirketlerinden biri olan Tureks Uluslararası Fuarcılık, eğlence sektörüne canlılık getiren ve her yıl büyüyen Türkiye de sektörün en prestijli etkinliği olan Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX 2024’ün düzenlenmesi için hazırlıklarını hızlandırdı. 11-13 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, İstanbul Fuar Merkezi’nde yerli ve[…]