Eğlendiren AVM’ler İçin Shining Star Yarışma Başvuruları 1 Haziran’da Başlıyor

Alışverişten daha fazlasını sunmak için sürekli yeni projelerle ziyaretçilerinin karşısına çıkan AVM’lerde eğlence ve dinlence etkinlikleri her geçen gün daha fazla ön plana çıkıyor. Özellikle eğlence, oyun, yemek ve alışverişin aynı çatı altında sunulduğu alışveriş merkezleri büyük bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde alışveriş merkezi sayısının 360’a ulaşması ve önümüzdeki 3 yıl içinde otuz yeni AVM açılmasının planlar dahilinde olması eğlence sektörünün de büyüyeceğini gösteriyor. Bu kapsamda büyüyen ve her geçen gün farklı alanlarda şekillenen bu sektörün gelişiminde katkıda bulunmak ve öncülük etmek amacıyla Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından ATRAX Fuarı kapsamında düzenlenen “Shining Star Awards – Eğlence Ödülleri” yarışması için başvurular 1 Haziran’da başlıyor.

Eğlence alanlarının modern dünyanın yaşam alanı olan AVM’lerde tercih oranını artırdığı bir gerçek. Sayıları giderek artan AVM’ler ziyaretçilerin dikkatini çekebilmek için temalı uygulamalara yönelmeye başladı. Bazı AVM’ler milyon dolarlık yatırımlar yaparak özel çocuk eğlence alanları oluşturuyor. Mağaza karmasının rekabette öne çıkmak için yeterli olmadığını gören AVM’ler çocuklu aileleri ve genç kuşağı cezbedebilmek için yeni çözümler üretiyor. İşte bu çözümlerden biri eğlence merkezleri oldu. Eğlence alanlarına sahip AVM’ler özellikle çocuklu ailelerin ilgisini çekiyor. Çocuklar için açılan özel bölümlerde eğitici aktiviteler de mevcut. İstanbul’da sadece bir alışveriş merkezinde çocuk eğlence merkezi ziyaretçi sayısı olarak aylık bazda yüzde 4,5 katkı sağladı. Söz konusu eğlence alanları sayesinde ziyaretçilerin alışveriş merkezinde geçirdiği zaman, alışveriş ve yeme-içme oranı da artmış oluyor.

AVM’ler Eğlence Alanları ile Yıldızlaşıyor

Türkiye eğlence – rekreasyon sektörünün ilk ve tek yarışması olan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Shining Star Awards ödül töreninde, alışveriş merkezleri  “En Başarılı AVM Eğlence Alanı”, “En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi” ve “En Başarılı Etkinlik” kategorilerinde yarışacak. Sektöre yeni bir soluk getirmek için ATRAX Fuarı kapsamında düzenlenen ‘Shining Star Awards’ta başvurular 1 Haziran’da www.eglenceodulleri.com adresinden online ve ücretsiz olarak başlayacak ve 25 Ekim’de sona erecek.

“En Başarılı AVM Eğlence Alanı” kategorisinde en az 3 aydır aktif faaliyette bulunan çocuk eğlenme alanları, yetişkin eğlence üniteleri, özel aktivite alanları faaliyette olan alışveriş merkezleri başvuru yapabiliyor.

“En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi” kategorisinde AVM içerisinde yer alan temalı kapalı eğlence tesisleri, çocuk eğlence alanları, sinema, bowling, akvaryum ve eğlence odaklı tesisler başvurabiliyor.

 “En Başarılı Etkinlik” kategorisinde ise AVM, gösteri merkezleri, TV, oteller,  açık hava sahneleri ve parklarda sahnelenen başarılı etkinlikler (çocuk gösterisi, dans gösterisi, animasyonlar, yetenek showları, akrobasi gösterileri) başvuru yapabiliyor.

2015 yılında; En Başarılı AVM Eğlence Alanı kategorisinde Viaport Marina, En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi kategorisinde İstanbul Akvaryum, En Başarılı Etkinlik kategorisinde ise Legoland Discovery Centre ödüle layık görüldü.

2015 yılında Tüm kategoriler için ödül Dağılımı;

En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence merkezi; Podyumpark,

En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi; İstanbul Akvaryum,

En Başarılı Avm Eğlence Alanı; Viaport Marina,

En Başarılı Belediye Parkı; Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,

En Başarılı Müze ve Ören Yeri; Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,

En Başarılı Müze ve Ören Yeri; Anadolu Medeniyetleri Müzesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı,

Yıldızlı Proje; Çayderesi Rekreasyon Alanı Projesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi,

Yıldızlı Proje; Masal Parkı, Osmaniye Belediyesi

En Başarılı Yeni Ürün; Playmotion F1 Replicar,  Fullbody – AMEGA,

En Başarılı Festival; Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali, Büyükçekmece Belediyesi,

En Başarılı Festival; Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,

En Başarılı Etkinlik; Legoland Discovery Centre, İstanbul Sualtı Dünyası,

Yılın Girişimcisi; VIA GYO,

En Dikkat Çekici Stand; Outdoor Factory ile Açıkhava Fabrikası,

En Dikkat Çekici Ürün; Skyler ile Dof Robotics,

Jüri Özel Ödülü; Konya Büyükşehir Belediyesi.

Ayrıntılı bilgiye www.eglenceodulleri.com, www.atraxexpo.com adreslerinden ve 0 212 570 63 05 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


Notice: WP_List_Util::pluck fonksiyonu hatalı çağırıldı. Girdi dizisinin değerleri ya nesne ya da dizi olmalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 6.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/atraxexpo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5905

Related Posts

22

Ağu
Genel

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük Uluslararası Eğlence, Park, Spor ve Rekreasyon Tesisleri Fuarı ATRAX, sektörün önde gelen global etkinliği olarak sadece yüzlerce ürün ve hizmet sunmakla kalmayıp aynı zamanda daha sağlıklı ve mutlu toplumlar için çözümler sunmaktadır. Çocuk oyun alanları, aktivite ve spor alanları gibi kentsel alanların tasarımı, şu anda […]

28

Tem
Basın Bültenleri

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %70 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %40 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK Türkiye’nin lider fuarcılık şirketlerinden biri olan Tureks Uluslararası Fuarcılık, eğlence sektörüne canlılık getiren ve her yıl büyüyen Türkiye de sektörün en prestijli etkinliği olan Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX 2024’ün düzenlenmesi için hazırlıklarını hızlandırdı. 11-13 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, İstanbul Fuar Merkezi’nde yerli ve[…]