Eğlence ve Rekreasyon Fuarı Bu Yılda Renkli Görüntülere Sahne Oldu

2-img_02991-3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. Hall’de düzenlenen ATRAX 2016, profesyonel ve sektörel ziyaretçilerden oluşan profili ile beşinci yılında da büyük bir başarı kaydetti. Yerli ve yabancı 8 bin 260 misafirin ziyaret ettiği fuara teknolojinin yeni gözdesi olan, macera ve eğlence dolu yüzlerce senaryo içeren sanal gerçeklik gözlükleri damga vurdu. İtalya, İsviçre, Fransa, Ukrayna gibi Avrupa ülkeleri ile Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Hong Kong, Tayland ve Çin gibi ülkelerden firmaların özel standları ile katıldığı fuar önemli iş anlaşmalarının imzalandığı önemli bir ticari platform oldu. Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından ‘Sporcu Şehirler Daha Eğlenceli’ teması ile açılan fuarda temaya uygun olarak özellikle çocukların kas gruplarını çalıştıran oyun parkları, tırmanma duvarları, bisikletler, macera parkları, parklarda yer alan spor aletleri gibi birçok ekipman yer aldı. Çanakkale, Osmaniye ve Kahraman Kazan Belediyeleri’nin aralarında bulunduğu kurumlar da kent müzeleri, çocuk ve yetişkinler için oluşturulan rekreasyon ve spor alanları projelerinden örnekler sergiledi.

Sergilediği gelişimle Ortadoğu, Balkan, Kafkas, Afrika, Rusya, Türki Cumhuriyetleri ve Avrupa ülkelerinin de ilgisini çeken Türkiye eğlence-rekreasyon sektörü; ATRAX’da buluştu. Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, etkinlik organizatörü firmalarını, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve mimarları buluşturan Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2016, belediye parklarından, otel eğlence alanlarına, tema parklardan, AVM eğlence alanlarına kadar eğlence sektörünün tüm alanlarını bir araya getirdi.

EN İYİ projeler Shining Star Awards’ta Ödüllendirildi

Eğlence temalı tüm projeleri kucaklamak amacıyla; Eğlencenin Yıldızları’, ‘Sektörün Yıldızları’, ‘Fuarın Yıldızları’ ve ‘2016 Tema Yıldızları’ olmak üzere 4 önemli kategoride gerçekleşen ödül töreninde 25 proje ödüllendirildi. 2 Aralık Cuma günü İstanbul Akvaryum Kompleksi’nin sponsorluğunda Crowne Plaza Florya’da düzenlenen ödül töreni gala gecesine Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İnebolu Belediyesi Başkanı Engin Uzuner, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de katıldı.

Gecede ödül alan kurum ve kuruluşlar ise şöyle;

En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi Ödülü – “Viasea Tema Park”

En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi Ödülü – “Viasea Akvaryum”

En Başarılı Lunapark Eğlence Alanı“Viaport Dal Lunapark”

En Başarılı AVM Eğlence Alanı Ödülü  – “Viaport Marina Outlet Shopping”

En Başarılı Belediye Parkı Ödülü – “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Olimpiyat Parkı”

En Başarılı Müze ve Ören Yeri Ödülü – “Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi”

En Başarılı Müze ve Ören Yeri Ödülü – “Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi”

En Başarılı Temalı Konut Projesi  – “Ankara Golfkent”

Yıldızlı Proje Ödülü  – “Melen Su Parkı Projesi” – Düzce Belediyesi

Yıldızlı Proje Ödülü  – “Macera İzmir Projesi” –İzmir Büyükşehir Belediyesi

En Başarılı Yeni Ürün Ödülü – “Alpine Coaster”- Dal Lunapark

En Başarılı Etkinlik Ödülü – “Küçük Prens” – Capitol AVM

En Başarılı Festival Ödülü – “2.Uluslararası Urla Enginar Festivali” – Urla Belediyesi

En Başarılı Festival Ödülü – “Nilüfer Müzik Festivali 2016” – Nilüfer Belediyesi

En Başarılı Festival Ödülü – “7.Alaçatı Ot Festivali” – Çeşme Belediyesi

Yılın Sporcu Şehri – “Kayseri Büyükşehir Belediyesi”

Yılın Sporcu Şehri – “İzmir Büyükşehir Belediyesi”

Yılın Sporcu İlçesi – “Kahramankazan Belediyesi”

Yılın Spor Etkinliği – “Bursa Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri”- Bursa Büyükşehir Belediyesi

Yılın Spor Etkinliği – “Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi”- Mersin Üniversitesi, Mersin Valiliği,

Mersin Büyükşehir Belediyesi, TRT, Türkiye Oryantıng Federasyonu

Jüri Özel Ödülü – “Engelsiz Yaşam ve Spor Olimpiyatları”- Esenyurt Belediyesi

Jüri Özel Ödülü – “İnebolu İstiklal Açık Deniz Yüzme Yarışı” –  İnebolu Belediyesi

Yılın Spor Destekçisi  – “Eti Sarı Bisiklet Projesi” – Eti

Fuarın Yıldız Standı – “Cino Skatepark”

Fuarın Yıldız Ürünü – “Saint Jean Katedrali” – Miniatureart

 

ATRAX fuarı çerçevesinde 1 ve 2 Aralık tarihlerinde organize edilen Eğlence ve Rekreasyon Sektörünün Potansiyel Gücü ve Stratejik İlerleme başlıklı konferans programı ise “Eğlence – Rekreasyon Sektörü ve Paydaşları” ile “Spor ve Rekreasyon Faaliyetlerinin Şehir Hayatına Kattığı Anlam ve Önem” başlıkları altında önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

Related Posts

15

Kas
Genel

Eğlence Dünyası İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

Dünya ticaretin merkezi İstanbul Fuar Merkezi’nde 12-14 Ocak 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan 10. ATRAX Uluslararası Gezi, Parklar, Oyun ve Spor Alanları Endüstrisi Fuarı, Avrupa, Afrika, Balkanlar, Körfez ülkeleri, BDT ve Orta Doğu. Fuar, 3.500’den fazla yabancı ziyaretçi olmak üzere 20.000’in üzerinde sektör profesyonelini ağırladı. ATRAX, 250’nin üzerinde firmanın katılımıyla 30 bin m2’lik alanda gerçekleşecek. 1,5 milyar doları […]

14

Eki
Basın Bültenleri

ATRAX rekreasyon içeriği ile büyümeye devam ediyor.

ATRAX rekreasyon içeriği ile büyümeye devam ediyor. ATRAX 10. yılında 12-14 Ocak 2023 tarihlerinde  İstanbul Fuar merkezinde hall 5-6 ve 7 de gerçekleştirecek. Uluslararası Eğlence, Oyun, Oyun ve Spor Alanları Endüstrisi Fuarı bir kez daha dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda katılımcı ve ziyaretçiyi İstanbul’da ağırlamak için hazırlıklarını sürdürüyor. ATRAX dünya çapında bilinen bir organizasyon olarak dünyanın her[…]