Eğlence – Rekreasyon Ödülleri Yarışmasına İlgi Çığ Gibi

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından ATRAX Fuarı kapsamında düzenlenen ve ‘Eğlencenin Yıldızları’, ‘Sektörün Yıldızları’, ‘Fuarın Yıldızları’, ‘Tema Yıldızları’ olmak üzere 4 ana başlıktan oluşan Shining Star Awards – Eğlence Ödülleri yarışması 5 aylık başvuru süresinde yoğun ilgi gördü. Kamu ve özel sektör profesyonelleri ile akademisyenlerden oluşturulan jüri; eğlence temalı tesislerden, otel eğlence alanlarına, AVM eğlence alanlarından, belediyelerin oluşturduğu temalı rekreasyon ve spor alanlarına kadar birçok başarılı projeyi ödüllendirecek. 25 Ekim’de sona eren başvuru tarihinin ardından jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu katılımcılar ödüllerini 2 Aralık Cuma günü Crowne Plaza Florya’da alacaklar. Eğlence ve rekreasyon sektörünün tek ihtisas fuarı olan ATRAX kapsamında düzenlenen Shining Star Awards – Eğlence Ödülleri yarışması, İstanbul Akvaryum – Aqua Florya – Crowne Plaza Florya sponsorluğunda gerçekleşecek.

Eğlence temalı projeleri değerlendirerek ödüllendirmek ve halkımızın ilgisini bu alanlara çekebilmek adına 4.kez düzenlenen Shining Star Awards – Eğlence Ödülleri yarışması bu yıl da sektörün “EN”lerini belirleyen prestijli bir organizasyon olacak. Kazanan ve katılan yarışmacılara hatırı sayılır katma değerler sağlayan yarışmanın içeriğinde, ATRAX fuarının bu yıl ki ana teması olan “Sporcu Şehirler Daha Eğlenceli” ile uyumlu olarak ‘Yılın Sporcu Şehri’, ‘Yılın Sporcu İlçesi’, ‘Yılın Spor Etkinliği’ ve ‘Yılın Spor Destekçisi’ gibi yeni ödül dalları bulunuyor.

Eğlenceyi doruğa çıkaran “YENİ EN”ler ödülleri toplayacak

Shining Star Awards bu yıl bizi geleneksel eğlence kültürümüzün en önemli ve en köklü parçası olan lunaparklarla tekrar buluşturuyor. Geçmişten günümüze sürekli yenilenerek ulaşmayı başaran lunaparklar bu yıl yeni eklenen ‘En Başarılı Lunapark Eğlence Alanı’ dalında ne kadar eğlenceli olduklarını gösterme fırsatı bulacak.  Bir diğer yeni ödül dalı olan ‘En Başarılı Su Parkı’ ise eğlence tesislerinin, otellerin ve aquaparkların yaz aylarında hem eğlendiren hem de serinleten projelerini ödüllendirecek.

Sektörün Yıldızları kategorisinde; En Başarılı Yeni Ürün, En Başarılı Festival, En Başarılı Etkinlik ve eğlence sektöründe Yılın Girişimcisi belirlenecek.

Eğlencenin Yıldızları kategorisinde; En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi, En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi, En Başarılı Lunapark Eğlence Alanı, En Başarılı Su Parkı, En Başarılı AVM Eğlence Alanı, En Başarılı Belediye Parkı, En Başarılı Müze ve Ören Yeri,  En Başarılı Temalı Konut Projesi ve Yıldızlı Proje değerlendirilecek.

2016 Tema Yıldızları kategorisinde; Yılın Sporcu Şehri, Yılın Sporcu İlçesi, Yılın Spor Etkinliği ve Yılın Spor Destekçisi yarışma sonucu ödül alma şansına sahip olacak.

Fuarın Yıldızları kategorisinde ise; ATRAX 2016 Fuarı’nda yer alan Fuarın Yıldız Standı ve Fuarın Yıldız Ürünü ödüllendirilecek.

2015 yılında Tüm kategoriler için ödül Dağılımı;

En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi; Podyumpark,

En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi; İstanbul Akvaryum,

En Başarılı Avm Eğlence Alanı; Viaport Marina,

En Başarılı Belediye Parkı; Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,

En Başarılı Müze ve Ören Yeri; Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,

En Başarılı Müze ve Ören Yeri; Anadolu Medeniyetleri Müzesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı,

Yıldızlı Proje; Çayderesi Rekreasyon Alanı Projesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi,

Yıldızlı Proje; Masal Parkı, Osmaniye Belediyesi

En Başarılı Yeni Ürün; Playmotion F1 Replicar,  Fullbody – AMEGA,

En Başarılı Festival; Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali, Büyükçekmece Belediyesi,

En Başarılı Festival; Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,

En Başarılı Etkinlik; Legoland Discovery Centre, İstanbul Sualtı Dünyası,

Yılın Girişimcisi; VIA GYO,

Fuarın Yıldız Standı; Outdoor Factory ile Açıkhava Fabrikası,

Fuarın Yıldız Ürünü; Skyler ile Dof Robotics,

Jüri Özel Ödülü; Konya Büyükşehir Belediyesi.

Related Posts

15

Kas
Genel

Eğlence Dünyası İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

Dünya ticaretin merkezi İstanbul Fuar Merkezi’nde 12-14 Ocak 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan 10. ATRAX Uluslararası Gezi, Parklar, Oyun ve Spor Alanları Endüstrisi Fuarı, Avrupa, Afrika, Balkanlar, Körfez ülkeleri, BDT ve Orta Doğu. Fuar, 3.500’den fazla yabancı ziyaretçi olmak üzere 20.000’in üzerinde sektör profesyonelini ağırladı. ATRAX, 250’nin üzerinde firmanın katılımıyla 30 bin m2’lik alanda gerçekleşecek. 1,5 milyar doları […]

14

Eki
Basın Bültenleri

ATRAX rekreasyon içeriği ile büyümeye devam ediyor.

ATRAX rekreasyon içeriği ile büyümeye devam ediyor. ATRAX 10. yılında 12-14 Ocak 2023 tarihlerinde  İstanbul Fuar merkezinde hall 5-6 ve 7 de gerçekleştirecek. Uluslararası Eğlence, Oyun, Oyun ve Spor Alanları Endüstrisi Fuarı bir kez daha dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda katılımcı ve ziyaretçiyi İstanbul’da ağırlamak için hazırlıklarını sürdürüyor. ATRAX dünya çapında bilinen bir organizasyon olarak dünyanın her[…]