Eğlence Ödüllerinde Oteller ve Turizm Tesisleri İçin Başvurular 1 Haziran’da Başlıyor

Türkiye eğlence ve rekreasyon sektörünün ilk ve tek yarışması “Shining Star Awards 2016 – Eğlence Ödülleri”nin aday belirleme süreci 1 Haziran 2016 itibariyle başlıyor. ATRAX Fuarı kapsamında düzenlenen yarışmada adaylar 4 ana başlık altında 25 Ekim’e kadar www.eglenceodulleri.com adresinden başvurularını online ve ücretsiz gerçekleştirebilecekler. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve 2 Aralık Cuma günü sahiplerini bulacak “Shining Star Awards 2016- Eğlence Ödülleri”; Türkiye’de eğlence, aktivite, rekreasyon ve park sektörüne hizmet eden kişi ve kurumların hayata geçirdiği önemli projeleri değerlendiriyor.

Deniz, doğa, spor ve kültür turizmi alanında alternatiflerini artıran oteller; insanların günlük yaşamın yoğun stres ve baskısından uzaklaşarak aileleri ve sevdikleri ile birlikte daha kaliteli zaman geçirme isteklerine yeni eğlence alanları yaratarak cevap veriyor. Eğlence alanları, otellerin seçilmesinde özellikle çocuklu aileler için belirleyici bir etken. Böyle bir ortamda bünyesinde çocuk eğlence parkları, su parkı, aktivite alanları bulunan oteller eğlence bazlı yatırım kategorilerini gün geçtikçe daha geniş alanlarda kullanıyor. Eğlence sektörü dünyada 1,9 trilyon dolara ulaştı. Türkiye’de ise pazar 12 milyar dolar. 2 yılda yüzde 50 büyüyeceği ön görülen pazar 17,5 milyar dolara ulaşacak. Söz konusu eğlence alanı yatırımlarının turizmi canlandırarak ekonomiye katkı sağladığı, yurtdışından gelen turistlerin konakladıkları gün sayısını artırdığı ve yeme-içme, alışveriş dahil birçok alana pozitif etki yarattığı bir gerçek.

Türkiye’nin 10 Yılda Otuz Tema Park’ı Olacak

İstanbul’da 3, Ankara, Osmaniye, Antalya, Gaziantep ve Kayseri’de birer tema park var. Hem otellerde hem de şehirlerde yeni eğlence alanlarına yönelik projeler üretilmeye devam ediyor. Tuzla’da 20 Milyon Euro yatırımla eğlence sektörüne adım atan Viasea, Eyüp’teki Vialand gibi şehir içi tema parkların yanı sıra Rixos Otel’in yakın zamanda hayata geçirdiği Tema Park projesi sektörün en önemli örnekleri. Shining Star Awards “En Başarılı Su Parkı”, “En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi”, “En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi”, “Yılın Girişimcisi” ve “En Başarılı Etkinlik” kategorileri ile bu alanlarla ilgili farkındalık oluşturarak başarılı çalışmaları ödüllendiriyor.

“Eğlencenin Yıldızları” başlığı altında değerlendirilecek olan bu kategorilere en az 3 aydır faaliyette olan ve bünyesinde eğlence tesisleri, lunaparklar, su parkları, hayvanat bahçeleri, paintball tesisleri, golf tesisleri, çocuk eğlence parkları, sinema, bowling, akvaryum, aktivite alanı, kayak merkezi, spor merkezi vb. bulunan oteller ve açık-kapalı eğlence alanları başvuruda bulunabilecekler.

“Yılın Girişimcisi” kategorisinde 2015-2016 döneminde eğlence sektöründe ürün geliştirme, tesis kurulumu vb. yeni projelere imza atmış kişi veya kuruluşlar, öneri yöntemi ile aday gösteriliyor.

“En Başarılı Etkinlik” kategorisinde ise AVM, gösteri merkezleri, TV, oteller,  açık hava sahneleri ve parklarda sahnelenen başarılı etkinlikler “çocuk gösterisi, dans gösterisi, animasyonlar, yetenek showları, akrobasi gösterileri” başvuru yapabiliyor.

18 kategoride düzenlenen eğlence sektörünün ödüllendirildiği ilk ve tek yarışma “Shining Star Awards 2016 Eğlence Ödülleri” 2 Aralık 2016 Cuma günü sahiplerini bulacak.

odul_takvimi_2016


Notice: WP_List_Util::pluck fonksiyonu hatalı çağırıldı. Girdi dizisinin değerleri ya nesne ya da dizi olmalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 6.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/atraxexpo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5905

Related Posts

22

Ağu
Genel

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük Uluslararası Eğlence, Park, Spor ve Rekreasyon Tesisleri Fuarı ATRAX, sektörün önde gelen global etkinliği olarak sadece yüzlerce ürün ve hizmet sunmakla kalmayıp aynı zamanda daha sağlıklı ve mutlu toplumlar için çözümler sunmaktadır. Çocuk oyun alanları, aktivite ve spor alanları gibi kentsel alanların tasarımı, şu anda […]

28

Tem
Basın Bültenleri

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %70 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %40 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK Türkiye’nin lider fuarcılık şirketlerinden biri olan Tureks Uluslararası Fuarcılık, eğlence sektörüne canlılık getiren ve her yıl büyüyen Türkiye de sektörün en prestijli etkinliği olan Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX 2024’ün düzenlenmesi için hazırlıklarını hızlandırdı. 11-13 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, İstanbul Fuar Merkezi’nde yerli ve[…]