Eğlence Fuarı ATRAX’da Sporcu Şehirler Ön Plana Çıkacak

Türkiye’de gelecek nesillerin sporla büyümesini sağlamak amacıyla belediyeler, kamu kurumları ve özel kuruluşlar tarafından 7 den 77 ye herkesi spora teşvik edecek çeşitli spor faaliyetleri içeren rekreasyon alanları oluşturuluyor. Ancak halen “Spor yapıyor musunuz” sorusuna özellikle erkekler “futbol ya da basketbol” yanıtını veriyor. Metropollerde yapılan bir araştırmaya göre her 10 anneden 2’si ve yine her 10 babadan 2’si düzenli spor yapıyor. Annelerin yaklaşık yarısı spor olarak yürüyüşü tercih ediyor. Tureks Uluslararası Fuarcılık, yapılan araştırmaları değerlendirerek ve Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ile işbirliği yaparak bu yıl 5.sini düzenleyeceği Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park – Rekreasyon fuarı ATRAX’ın temasını Sporcu Şehirler Daha Eğlenceli olarak belirledi. 1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan ATRAX fuarı ile halkın ilgisini spor aktivitelerinin yer aldığı rekreasyonel alanlara yönlendirmek hedefleniyor.

Değişen yaşam koşulları ve iş yaşamına harcanan vakit, genellikle spora ayıracağımız zamandan feragat etmemize neden oluyor. Oysaki spor; yaşam kalitemizi düzeltme, sağlığımızı iyileştirme, fiziksel kondisyonumuzu geliştirme ve suç oranını azaltma yolunda önemli bir araç. Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, belediye yöneticilerini, oyun ve ekipman üreticilerini ve turistik işletme sahiplerini buluşturan Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX, sporun önemini vurgulamak ve halkın spora olan ilgisini artırmak üzere bu yılki temasını “Sporcu Şehirler Daha Eğlenceli” olarak belirledi. ATRAX, aynı zamanda sosyal sorumluluk içeren bu teması çerçevesinde özel sektör, kamu kurum-kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetimlerle bağlantı kuracak ve birçok etkinlik düzenleyecek. Özellikle çocukların kas gruplarını çalıştıran oyun parkları, tırmanma duvarları, bisikletler, macera parkları, parklarda yer alan spor aletleri gibi birçok ekipman bu yıl fuarda ön plana çıkarılacak.

Spor Rekreasyon Alanlarına İlgi Artmalı

Son yıllarda devlet kuruluşları, yerel yönetimler, okullar, spor kulüpleri, çeşitli dernekler, organizasyon şirketleri hem halkın spor ihtiyacını gidermek hem de bu endüstrinin sağladığı ekonomik girdiden faydalanmak yönünde rekreatif alanlar oluşturmaya ve etkinlikler düzenlemeye başladılar. Süreklilik anlamında halkın spor faaliyetlerine ve rekreatif alanlara olan ilgisi hala beklenen düzeyde değil ancak tema parklarda elde edilen başarının sporda da sağlanması mümkün.

Konferansta Sporun Önemi Vurgulanacak

Fuar kapsamında gerçekleşecek olan konferansta “Sporcu Şehirler Daha Eğlenceli” teması çerçevesinde spor ve rekreasyon faaliyetlerinin şehir hayatına kattığı anlam ve önem üzerinde durulacak. Konferansta belediye başkanları, akademisyenler, ilgili yurtiçi-yurtdışı yöneticiler bir araya gelecek.

Related Posts

Basın Bültenleri

ATRAX 2019 Fuar Teması ‘ Mutlu Şehirler’

Bu yıl 14 – 16 Şubat tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek Eğlence – Etkinlik, Park – Rekreasyon Fuarı ATRAX’19 da Mutlu Şehirler olarak belirlendi. Bu yıl 9.su gerçekleştirilecek olan ATRAX Fuarı her yıl olduğu gibi binlerce sektör profesyonelini bir araya getirmeye hazırlanıyor. ATRAX Konferansı’nda Bu Yıl “Mutlu Şehirler” Konuşulacak! Sponsorluğunun Polin Waterparks tarafından üstlenildiği ATRAX Konferansı’nın bu […]

Basın Bültenleri

ATRAX’19 Fuar Katılımcıları Netleşiyor!

14 – 16 Şubat tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek  ATRAX’da eğlence ve rekreasyon sektörünün önde gelen firmaları yer alıyor. Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen 7. Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX,  bu yıl da eğlence ve rekreasyon sektöründen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, etkinlik organizatörü firmalarını, turistik işletme sahiplerini, belediye, AVM yöneticilerini ve mimarları bir araya getirmeye[…]