Belediyelerin Parlayan Projeleri Shining Star Awards’da Ödüllendirilecek

Türkiye’deki belediyeler eğlence ve rekreasyon alanlarına son yıllarda yoğun ilgi göstermeye başladı.  Bu kapsamda belediyeler şehir sakinlerinin yaşam konforunu arttırmak ve çalışmalarını göstermek için tema park konseptli eğlence ve dinlence alanlarına ciddi yatırımlar yapıyor. Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen Türkiye eğlence ve rekreasyon sektörünün tek ihtisas fuarı ATRAX, birçok projeye ev sahipliği yaparak 12 milyar dolarlık eğlence sektörünün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.  Fuar çerçevesinde son 4 yıldır ATRAX fuarı kapsamında düzenlenen “Shining Star Awards – Eğlence Ödülleri” yarışması ile rekreasyon alanında yatırım yapan belediyeler kriterlere göre ödüllendirilerek başarıları tescillenmiş oluyor. Yarışma için başvurular 1 Haziran Çarşamba günü başlıyor. Jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu belediyeler ödüllerini 2 Aralık Cuma günü gerçekleşecek ödül töreninde alacaklar.

Türkiye eğlence ve rekreasyon sektörünün enlerini belirleyen ilk ve tek yarışması “Shining Star Awards 2016 – Eğlence Ödülleri” bu yıl 4.kez düzenleniyor. Yarışmada başarılı park, bahçe ve rekreasyon alanları konusunda her geçen gün farklı projelere imza atan belediyeler için “En Başarılı Belediye Parkı” kategorisi ve kültürel miraslarımızı gelecek kuşaklara aktarmakta en etkili kuruluşlardan müzelere yönelik de “En Başarılı Müze ve Ören Yeri” kategorisi yer alıyor. Ayrıca “En Başarılı Festival” başlığı altında il, ilçe ve belediyelerin bölgesel çalışmalarına göre ilgili kurumlar Shining Star Awards 2016’ya başvuruda bulunabilecekler. ATRAX Fuarı kapsamında düzenlenecek yarışma için kurumlar www.eglenceodulleri.com adresinden başvurularını online gerçekleştirebilecekler.

Geçtiğimiz yıl 3.sü düzenlenen Shining Star Awards – Eğlence Ödülleri” yarışması kapsamında; ‘En Başarılı Festival’ kategorisinde çok güçlü adaylar içerisinde en fazla öne çıkan adaylardan Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali – Büyükçekmece Belediyesi’ne ödülleri takdim edildi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda ‘En Başarılı Belediye Parkı’ kategorisinde Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı ve En Başarılı Müze ve Ören Yeri’ kategorisinde Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ile ödülleri topladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı da ‘En Başarılı Müze ve Ören Yeri’ kategorisinde Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile gecede ödüle layık görüldü.

Yarışmada belediyelerin yer aldığı bir başka kategori olan ‘Yıldızlı Proje’ de ise Çayderesi Rekreasyon Alanı projesi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Masal Parkı projesi ile Osmaniye Belediyesi’ne ödülleri takdim edildi.

 

Belediyeler 8 Dalda Yarışacak

En Başarılı Belediye Parkı kategorisinde; en az 3 aydır aktif faaliyette olan park ve bahçelerinde çocuk eğlence alanları, spor aletleri, bilim – kültür parkları, rekreasyon alanları, özel aktivite ve dinlenme alanları bulunduran belediyeler başvurabilecekler.

En Başarılı Müze ve Ören Yeri kategorisinde en az 3 aydır aktif faaliyette olan devlet kurumu ya da özel müze ve ören yerleri başvuruda bulunabilir.

En Başarılı Festival kategorisinde; en az 2 yıldır kamu kurumları ve ya özel kuruluşlar tarafından organize edilen festivaller adına başvuru yapılabilir.

Yıldızlı Proje kategorisinde ise belediye, otel, AVM ve diğer kapalı- açık eğlence alanı için tasarlanmış, uygulanmaya başlanmış ya da henüz uygulanmamış; bünyesinde eğlence, aktivite ve spor alanları, bilim–kültür parkları, özel aktivite ve dinlenme alanları, rekreasyon alanları vb. bulunduran yeni projeler adına başvurulabilir.

 

ATRAX 2016 TEMA YILDIZLARI

Yılın Sporcu Şehri

Bu kategoriye son başvuru tarihi olan 25 Ekim 2016’ya dek,  bünyesinde aktivite ve spor alanları bulunduran ve bu alanlarda şehir sakinlerine etkin sportif faaliyetler, etkinlikler düzenleyen belediyeler başvurabilir.

Yılın Sporcu İlçesi

Bu kategoriye son başvuru tarihi olan 25 Ekim 2016’ya dek,  bünyesinde aktivite ve spor alanları bulunduran ve bu alanlarda ilçe sakinlerine etkin sportif faaliyetler, etkinlikler düzenleyen ilçe belediyeler başvurabilir.

Yılın Spor Etkinliği

Bu kategoriye son başvuru tarihi olan 25 Ekim 2016’ya dek, 1 yıl içinde yapılan spor etkinliği ile bireysel ve toplumsal değer yaratan yerel yönetimler, kamu ya da özel sektör kuruluşları katılabilir.

Yılın Spor Destekçisi

Bu kategoride, 2015-2016 döneminde spor etkinliklerini maddi ve manevi destekleyerek sporun yaygınlaşmasına bu sayede toplumsal bilincin gelişmesine, spora ilginin artmasına ve daha sağlıklı nesiller yaratılmasına katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar öneri yöntemi ile aday gösterilecektir.


Notice: WP_List_Util::pluck fonksiyonu hatalı çağırıldı. Girdi dizisinin değerleri ya nesne ya da dizi olmalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 6.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/atraxexpo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5905

Related Posts

22

Ağu
Genel

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük Uluslararası Eğlence, Park, Spor ve Rekreasyon Tesisleri Fuarı ATRAX, sektörün önde gelen global etkinliği olarak sadece yüzlerce ürün ve hizmet sunmakla kalmayıp aynı zamanda daha sağlıklı ve mutlu toplumlar için çözümler sunmaktadır. Çocuk oyun alanları, aktivite ve spor alanları gibi kentsel alanların tasarımı, şu anda […]

28

Tem
Basın Bültenleri

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %70 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %40 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK Türkiye’nin lider fuarcılık şirketlerinden biri olan Tureks Uluslararası Fuarcılık, eğlence sektörüne canlılık getiren ve her yıl büyüyen Türkiye de sektörün en prestijli etkinliği olan Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX 2024’ün düzenlenmesi için hazırlıklarını hızlandırdı. 11-13 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, İstanbul Fuar Merkezi’nde yerli ve[…]