ATRAX GELECEK FUAR TARİHİNİ 11-13 OCAK 2024 OLARAK İLAN ETTİ VE HAZIRLIKLARA BAŞLADI

ATRAX GELECEK FUAR TARİHİNİ 11-13 OCAK 2024 OLARAK İLAN ETTİ VE HAZIRLIKLARA BAŞLADI

 

ULUSLARARASI ZİYARETÇİSİ VE YARATTIĞI İŞ POTANSİYELİ İLE DEVAMLI BÜYÜYEN, EĞLENCE VE REKREASYON SEKTÖRÜNÜN TÜRKİYE’DEKİ TEK İHTİSAS FUARI ATRAX’IN AVANTAJLI ERKEN KAYIT DÖNEMİ BAŞLADI.

Başlangıcından itibaren uluslararası ziyaretçi sayısı ve yarattığı iş potansiyeli ile yukarı doğru büyüme gerçekleştiren ATRAX için erken kayıt dönemi de başladı.

Katılımcılarının %90’ı yerlerini büyüterek korurken, yerli ve yabancı çok sayıda marka da fuarda yer alabilmek için başvurularını gerçekleştiriyor. Tureks Uluslararası Fuarcılık avantajlı erken kayıt döneminin 30 Mart 2023 tarihine kadar devam edeceğini ilan etti.

#buyukoynuyoruz mottosu ile ATRAX kapsamında binlerce sektör temsilcisini bir araya getirecek, 2024 yılında başarısını daha da ileriye taşımak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

ATRAX Fuar yöneticisi Nergis Aslan ile geçen fuarı değerlendirdik ve gelecek fuar için sorularımızı yanıtladı.

 

  • ATRAX Nasıl geçti? Sizin için başarılı mıydı?

 

Evet fuardan çok mutlu ayrıldık.  Uzun süredir hazırlandığımız ve her ayrıntısını titizlikle planladığımız organizasyonumuz, yüksek ziyaretçi ilgisi ile hepimiz için başarıyla taçlandı.

6330 yabancı ziyaretçi olmak üzere toplamda 62 ülkeden 22605 profesyonel ziyaretçi, 16 ülkeden 196 tedarikçi ve marka tarafından sergilenen ürün ve hizmetleri görmek, bağlantı kurmak ve iş fırsatlarını değerlendirmek için İstanbul’da buluştu.

Fuar hem basında hem de sektörde büyük yankı uyandırdı. Öncesinde ve sonrasında çok sayıda uluslararası ve ulusal yayında yer aldı. Kamu ve yerel yönetimlerin yoğun ilgisi de katılımcıları memnun etti.

ATRAX yüksek düzeyde yurtdışı ilgisi ve büyük iş bağlantıları ile sektöründe dünyadaki önemli fuarlar arasındaki konumunu güçlendirdi. Sektörün Türkiye ve çevre ülkelerde güçlü üretici ve alıcılarının olması iş potansiyelinin yüksek olması ve benzeri nedenlerle beklediğimizin üzerinde bir ilgi ile karşılandı.

  • Çok sayıda uluslararası ziyaretçi gördünüz mü? Ağırlıklı olarak hangi ülkelerden geliyorlar?

Katılımcı anketlerinde gördüğümüz kadarıyla bize yapılan en fazla teşekkür uluslararası ziyaretçi sayısının beklenenin üzerinde olması nedeniyleydi.

Dünyanın önemli ticaret noktalarından biri olan Asya ve Avrupa kıtasının birleşim noktası İstanbul’da gerçekleşen fuarlar özellikle son yıllarda ziyaretçi akınına uğruyor.

2024 fuarında yurt dışı ziyaretçisi sayısının da rekor düzeyde artması bekleniyor. Avrupa, Ortadoğu ve yakın ülkelerin yanı sıra Güney Amerika, Asya Pasifik ve Afrika ülkelerinden profesyonel alıcılarında artık Türkiye’yi tercih etmeye başladıkları görülüyor.

ATRAX katılımcıları başta Rusya, İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Saudi Arabistan, BAE, Cezayir, Balkan Ülkeleri, Doğu ve Batı Avrupa, Afrika ülkeleri olmak üzere 62 ülkeden gelen 6330 yabancı ziyaretçi ile buluştu.

 

2024 Fuarı için beklentileriniz neleredir?

 

ATRAX 2024 yılında yine yılın ilk fuarı olarak 11-13 Ocak tarihlerinde 11. kez sektörle buluşacak, gelecek sene yerini koruyan firmalarla %90 dolulukla fuar satışlarımız başladı. Katılımcı ve ziyaretçi sayımızı %25 artırmayı alanımızı genişletmeyi hedefledik.

Çalışmalara ara vermeden başladık. Gelecek yıl birçok yenilik ve gelişmelerle daha da güçlenmiş bir fuar olarak sektörü buluşturacağız.

2024 YILINDA #büyükoynuyoruz mottosu ile uluslararası ve iddialı bir fuara hazırlanıyoruz.

Bizimle birlikte olan ve olacak, bize değer katan tüm katılımcı, ziyaretçi ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.

11-13 Ocak 2024 tarihlerindeki bir sonraki fuarda görüşmek dileğiyle…

 

 

 

 

All Comments:

  1. AYŞE

    22 Mart 2023

    Bir dahaki sene gibi yerimi ayırttım. Senelik kazancımda büyük etken.

Your Comment:


Notice: WP_List_Util::pluck fonksiyonu hatalı çağırıldı. Girdi dizisinin değerleri ya nesne ya da dizi olmalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 6.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/atraxexpo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5905

Related Posts

22

Ağu
Genel

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük

ATRAX 24 – Çocuk Oyun ve Fiziksel Aktivite Alanları Segmenti Daha Büyük Uluslararası Eğlence, Park, Spor ve Rekreasyon Tesisleri Fuarı ATRAX, sektörün önde gelen global etkinliği olarak sadece yüzlerce ürün ve hizmet sunmakla kalmayıp aynı zamanda daha sağlıklı ve mutlu toplumlar için çözümler sunmaktadır. Çocuk oyun alanları, aktivite ve spor alanları gibi kentsel alanların tasarımı, şu anda […]

28

Tem
Basın Bültenleri

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %70 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK

ATRAX 2024 YILININ İLK FUARI  OLARAK %40 BÜYÜMEYLE ZİYARETÇİLERİNİ KARŞILAYACAK Türkiye’nin lider fuarcılık şirketlerinden biri olan Tureks Uluslararası Fuarcılık, eğlence sektörüne canlılık getiren ve her yıl büyüyen Türkiye de sektörün en prestijli etkinliği olan Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX 2024’ün düzenlenmesi için hazırlıklarını hızlandırdı. 11-13 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, İstanbul Fuar Merkezi’nde yerli ve[…]