ATRAX, Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Sektörünün Büyük Buluşmasına 8.kez Ev Sahipliği Yaptı…

 

Eğlence ve  Rekreasyon Sektörünün Türkiye’deki uluslararası buluşması ATRAX Fuarı’nda bir kez daha bir araya geldik. Dünyadaki en son yenilik ve hizmetleri belediyeler başta olmak üzere sektörün, alışveriş merkezlerinin, otellerin, toplu konut firmalarının, kurumsal firmaların, organizatörlerin ve yatırımcıların beğenisine sunduk.

Amacımız başta Türkiye olmak üzere yakın coğrafyada yer alan projelerin tüm ihtiyaçlarına yanıt vermek ve daha fazla sayıda projenin gerçekleşmesine katkıda bulunarak toplumsal, sosyal ve ekonomik değer yaratmak.

Türkiye’nin; Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve  Asya’daki hedef pazarların bağlantı noktasında bulunması sayesinde önemli bir coğrafi konum üstünlüğüne sahip olduğunu biliyoruz. Bu özelliği sayesinde de bölgenin eğlence endüstrisi merkezi olmaya adaydır.

Biz büyük bir aile olduğumuzu düşünüyoruz ve sektörün tüm paydaşları için yeni fırsatlar yaratmaya, sektörü uluslararası düzeyde kucaklamaya, sürdürülebilir çalışmalar ışığında gelişme ve yeniliklerle karşınıza çıkmaya ediyor olacağız.

 

Bu amacımızda yol alırken ATRAX Fuarımıza  büyük katkılar sağlayan Gold Sponsorlarımız Polin Waterpark  ve Outdoor Factory ’e, fuarımıza katılan, ziyaret eden, destek olan tüm kişi ve kurumlara  en içten duygularımızla teşekkür ederiz.

Önümüzdeki sene buluşmak üzere!

Teşekkürler,
Nergis Aslan / Genel Müdür
Tureks Uluslararası Fuarcılık

 

ATRAX Fuarı “MUTLU ŞEHİRLER” Teması ile Dikkat Çekti.

İnsanlar içinde bulunduğu şehrin bilinci ile şekilleniyor, şehrin ruhu; şehir sakinlerinin duygu durumlarını etkileyerek mutlu ya da mutsuz insanlar var ediyor.

ATRAX, bu yıl  ‘Mutlu Şehirler’ Fuar Teması ile daha fazla sosyalleşme ve aktivite imkanı sağlayan, şehir halkının mutluluğuna odaklanmış eğlence ve rekreasyon projelerini ön plana çıkardı.

 

 

Şehirlerin Mutluluğu ve Eğlence Ekonomisi ATRAX Konferans’da Ele Alındı!

Fuar ticari yönünün yanı sıra akademik yönüyle de dikkat çekti. ‘Mutlu Şehirler’ teması kapsamında 2 gün boyunca süren konferanslarda Sektör liderlerinin, akademisyenlerin, yerel yönetimlerin, dernek başkanlarının, kurum-kuruluş yöneticilerin ve üniversiteler sahne alarak Yaşanabilir& Sürdürülebilir Geleceğin Mutlu Şehirler’i için Eğlence &Rekreasyon çalışmalarını ele aldı.

 

 

ATRAX, “Üniversitelere Özel Bölümü” İle Teori ve Uygulamanın Buluşmasını destekliyor…

ATRAX bu yıl “Üniversitelere Özel Bölümü ” başlığı altında “Üniversiteler arası  Mutlu Şehir Projeleri” konusunda yarışma düzenleyerek üniversitelerin sunduğu en iyi fikirleri ödüllendirirken konferans aracılığı ile bu fikirleri sektörle buluşturdu.

Proje Tureks Uluslararası Fuarcılık ve Rekreasyon Araştırmaları ve Çalışmaları Derneği (REKCAD) işbirliği ile geleceğin yaşam kalitesini inşa etmek, sosyal-kültürel-turistik-ekonomik ve eğitsel anlamda değer yaratmak hedefiyle düzenlendi.

Rekreasyon, Spor Bilimleri, İletişim, Peyzaj Mimarları, Mimarlık, Şehir Planlamacıları Bölümlerini kapsayan proje,  farklı disiplinler arası koordinasyonu sağlayarak üniversiteleri, üreticiler, yatırımcılar, etkinlik yöneticileri ve hizmet alıcıları (belediye-otel-AVM-kurumsal firmalar vs) ile bir araya getirmektedir.

Üniversite projelerinin   bazı belediyeler tarafından uygulanmaya başlanacağı haberleri bizleri çok mutlu etti.  Sektöre ve ATRAX’a önemli katkısı olacağını düşündüğümüz proje önümüzdeki yıllarda daha da geniş kapsamda devam ediyor olacak.

İPAR İp Parkurları ve Macera Parkları Derneği sektör ilgilileri ile buluştu.

Mutlu Şehirler temalı konferans programımızda, İPAR İp Parkurları ve Macera Parkları Derneği tarafından düzenlenen GÜVENLİ PARKLAR SAĞLIKLI YARINLAR konulu panel programımızda yer alan iki oturumda çok değerli konuşmacılarımız sektörle bir araya geldi.

Bu Yıl da ATRAX Gala Gecesi ve Attraction Star Awards Ödül Töreni Renkli Görüntülere Sahne Oldu…

ATRAX kapsamında düzenlediğimiz ve her yıl geliştirdiğimiz “Attraction Star Awards – Eğlence  ve Rekreasyon Ödülleri” yarışmamız sektörde başarılı çalışmaları ödüllendirip ön plana çıkartırken sektörün gelişimine katkı sağlıyor.

Her yıl ATRAX Fuar kapsamında düzenlenen Eğlence ve Rekreasyon Ödülleri Attraction Star Awards kazananları görkemli bir ödül töreni ile ödüllerine kavuştu.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da  yarışmamıza çok değerli kurum ve kuruluşlar katıldı. Ödül sahipleri, eğlence-etkinlik-rekreasyon sektörünün profesyonel isimlerinden, akademisyenlerden ve dernek başkanlarından oluşan  15 kişilik jüri tarafından objektif bir şekilde belirlendi.  Jüri üyelerimizi  zorlayan bir değerlendirme sonucunda  gurur verici bir tablo ortaya çıktı ve  gecede 20 ödül sahiplerini buldu.

Tüm misafirlerimizden geceye dair olumlu geri dönüşler ve teşekkürler almış olmaktan dolayı mutluyuz.  Önümüzdeki yıl da aynı heyecanı hep birlikte yaşamayı ümit ediyoruz.

VENDEX TURKEY ile Yeni İş Potansiyelleri Ortaya Çıktı.

ATRAX bu yıl Türkiye’de ilk kez gerçekleşen Otomat Makineleri ve Self Servis Sistemler Fuarı VENDEX ile eş zamanlı gerçekleşerek sektörler arası büyük bir iş potansiyeli ortaya çıkardı ve çok sayıda uluslararası ticari iş birliğine ev sahipliği yaptı.

 

ATRAX’21 Çocuk Girişleri İçin Önlemler Alınıyor!


Yalnızca sektör profesyonellerine yönelik gerçekleşen fuar, 16 yaşından küçüklere açık olmayıp, kesinlikle çocuk girişlerine kapalıdır. Bu kapsamda ATRAX’21 de çok daha sıkı önlemler alınacak olup, fuar alanına çocuk girişleri tamamen önlenecektir.

 

Fuar İstatistikleri

Katılımcı Firma Sayısı: 180
Temsil Edilen Marka Sayısı: 
202

Ziyaretçi Sayısı:
 18.719
Türkiye: 
17.579
Uluslararası Ziyaretçi:
 1.140
Ziyaretçi Ülke Sayısı: 38

Memnuniyet Anketleri

ATRAX’20 Fuarının katılımcıları açısından değerlendirmelerini tespit etmek amacıyla yaptığımız anketlerin sonuçlarını yüzde 98 oranında memnuniyet geri dönüşleri alıyoruz. Anketler sonucunda fuarın büyük bir memnuniyet ve başarı ile değerlendirilmesinden dolayı Tureks Uluslararası Fuarcılık olarak gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Genel memnuniyetGelecek sene katılımFuarın beklentileri karşılama düzeyi
Katılacağım:177 firma
Memnunum:179 firmaKatılmayacağım:1 firmaBeklentilerimi karşıladı:179 firma
Memnun Değilim:1 firmaKararsızım:2 firmaKarşılamadı:1 firma

 

Fuardan nasıl faydalandınız?
Satış bağlantıları yaptım %97İyi bir tanıtım oldu %96
Katılımcı firmalardan bağlantı sağladım %62Acente Bayi bağlantısı yaptım %60
Diğer % 52

Basın Raporu

Yazılı Basın Değerlendirme6 Yazılı Basın Yansımasından
2 Ulusal Yayın – 4 Yerel Yayın
Web Yansımaları74 Web Haberi
Ulusal Basın Reklam Eş Değeri:16.478 ₺
Yazılı Basın Toplam Tiraj62.031
Yazılı Basın Toplam Erişim213.093
TV Değerlendirme6 TV Kanalında 22 Haber Yansıması
TV Reklam Eş Değeri840.690 ₺
Yazılı Basın + TV Reklam Eşdeğeri857.168 ₺
* Erişim ve reklam eşdeğeri ölçümleri İnterpress tarafından hesaplanmıştır.

 

2021 Fuar Kayıtları Başladı

Katılımcı firmalar üzerinden alınan sonuçlara göre %98 Katılımcı ve ziyaretçi memnuniyeti ile sona eren fuarda, katılımcı markalar, kamu kuruluşları ve hizmet verenleri 2021 kayıtlarını oluşturmaya başlayarak başarılı bir şekilde sona erdi.

Gelecek fuar tarihini ajandanıza eklemeyi unutmayın!

8 – 10 Nisan 2021