Doç. Dr. Bülent GÜRBÜZ
REKÇAD (Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneği) Kurucu BaşkanıOrta Doğu Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Rekreasyon Anabilim Dalında Doktora eğitimini tamamladı. ABD’de North Carolina State Üniversitesi’nde Park, Rekreasyon ve Turizm Yönetimi Bölümünde Misafir Öğretim Üyesi ve Araştırmacı olarak görev yaptı.Başkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ahi Evran Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesinde Rekreasyon Bölümlerinde rekreasyon alanı ile ilgili akademik düzeyde dersler verdi. Rekreasyon ile ilgili birçok uluslararası kongre ve dergilerde bilimsel araştırmalar sundu, kongrelerde birçok defa en iyi araştırma ödüllerini kazandı ve kongre bilimsel kurullarında görev yaptı. Rekreasyon ve Kentlileşme ve Spor Hizmetlerinde Toplam Kalite Yönetimi isimli kitapları bulunmaktadır.

Pek çok farklı disiplinden (Spor Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, Orman Fakültesi) akademisyenlerin bir araya gelerek kurdukları Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneğinin (REKÇAD) kurucu üyesi ve başkanıdır. Halen Ankara Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.


gafuraliserGafur ALİŞER
Cemer Kent Ekipmanları Genel Müdür YardımcısıUludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü 1991  yılında bitirdi. Evli, 2 çocuk sahibi olup, İzmir’de yaşamaktadır.

İnşaat, otomasyon ve mühendislik hizmetleri sektörlerinde profesyonel yönetici olarak çalıştı. Ege bölgesinde sanayi ve ticaret odalarında görev aldı. EBSO, İTO, EGİAD, ESİAD, İZSİAD gibi bölgesel sivil toplum örgütlerinde yer aldı. Kentsel dönüşüm ve Kentleşme konularında komisyonlarda görev aldı. Peyzaj ve rekreasyon konuları özel ilgi alanına girmektedir.
İzmir ve çevresinde birçok sosyal projelerde görev aldı. Cemer Kent Ekipmanları A.Ş.’de halen Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

 

 


kemalbasurkKemal Baştürk
Vialand AVM ve Tema Park Operasyon Direktörü

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 1999 yılında mezun olan Kemal Baştürk, iş hayatına finans sektöründe çalışarak başladı ve 2005 yılından itibaren hazır giyim perakendeciliği sektöründe farklı pozisyonlarda üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Uluslararası ticaret deneyimi de olan Kemal Baştürk, 2013 yılında büyük ölçekli alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, kiralanması ve yönetimi alanlarında faaliyet gösteren ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Ankamall ve Marmara Park AVM yönetimlerinde görev aldıktan sonra Park Afyon ve Aqua Florya AVM Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2017 itibariyle Gursoy Grup bünyesine katılan Kemal Baştürk, Vialand AVM ve Tema Park Operasyon Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

 

 


Peyzaj Yüksek Mimarı Murat ERMEYDAN
TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şube Başkanı

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünde Lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Tasarımı Bölümü´nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Peyzaj Mimarı olarak, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ ´de 1998 yılında göreve başlamış ve 2006-2012 yılları arasında Proje Uygulama Müdürlüğü, 2012-2014 yılları arasında Teknik İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş olup, 2014-2016 yılları arasında İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü olmuştur. İstanbul Beton Elemanları ve Beton Fabrikaları A.Ş (İSTON)`de danışman Peyzaj Yüksek Mimarı olarak görev yapmaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik ve Tasarım Fakültesi’nde Uzman Öğretim görevlisi olarak görev almıştır.

Birçok projede görev almış ve yarışmalarda jüri üyeliği yapmıştır. Peyzaj ve Peyzaj Mimarlığı ile ilgili konferans ve panellerde konuşmalar yapmış olup, moderatör olarak bulunmuştur. 2014 yılında TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şube Başkanı seçilmiş, halen görevine devam etmektedir. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) Sosyoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisidir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.


Şöhret PAKİŞ
Polin Waterparks Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü

Şöhret Pakiş, Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede lisans üstü eğitimini almaya devam etti.

İlk iş deneyimi ilaç sektöründe oldu. Pfizer İlaçları’nda İnsan Kaynakları Departmanı’nda yaklaşık 3 yıl Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Daha sonra 2003 yılında Polin ekibine katıldı. 2003 yılından Ekim 2013’e kadar Polin’de Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 2013 yılı Ekim ayından itibaren de Polin’de Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

Şöhret Pakiş, 2014 -2015 yıllarında IAAPA Europe komitesinde, 2016 yılından bu yana Avrupa ve Ortadoğu bölgelerini de kapsayan IAAPA EMEA bölgesi M&S komitesinde çalışmaktadır.