b_gurbuzBülent GÜRBÜZ
REKÇAD (Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneği) Kurucu Başkanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Rekreasyon Anabilim Dalında Doktora eğitimini tamamladı. ABD’de North Carolina State Üniversitesi’nde Park, Rekreasyon ve Turizm Yönetimi Bölümünde Misafir Öğretim Üyesi ve Araştırmacı olarak görev yaptı.Başkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ahi Evran Ünivve Gazi Üniversitesi’nde Rekreasyon Bölümlerinde rekreasyon alanı ile ilgili akademik düzeyde dersler verdi. Rekreasyon ile ilgili birçok uluslararası kongre ve dergilerde bilimsel araştırmalar sundu, kongrelerde birçok defa en iyi araştırma ödüllerini kazandı ve kongre bilimsel kurullarında görev yaptı. Rekreasyon ve Kentlileşme ve Spor Hizmetlerinde Toplam Kalite Yönetimi isimli kitapları bulunmaktadır.Pek çok farklı disiplinden (Spor Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, Orman Fakültesi) akademisyenlerin bir araya gelerek kurdukları Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneğinin (REKÇAD) kurucu üyesi ve başkanıdır. Halen Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı ve Rekreasyon Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.


cemtunaCem TUNA
Vialand-Tema Park Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Avusturalya’da Dreamworld, White Water World, Sky Point gibi tema parklarda 25 yıl çalışan Cem Tuna, bu mekanların Sorumlu Yönetiminde görev aldı. Mekan Risk Yönetimi lisansına sahip olan Tuna, inşaat projeleri ve tema parkların operasyon ve yönetimi alanlarında uzmanlaştı ve Dreamworld Tema Park’ta çekilen Big Brother Avustralya tv şovunun operasyonunu ve dünyanın en büyük çölünde yer alan Ayers Rock Resort’un operasyonlarını yönetti.

2013 yılından beri Vialand’de Tema Park Operasyon Direktörü olarak görev alan Tuna, 2016 yılında Vialand Yönetiminde gerçekleşen yeniden yapılanma neticesinde,  Vialand Tema Park Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

 


erdalzorbaProf. Dr. Erdal ZORBA
Balkan Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı
Uluslararası Herkes İçin Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi
Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı

5 Temmuz 1957’de Hatay da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı. Ocak 1981’de Manisa Spor Akademisinden mezun oldu. 1984 yılında ODTÜ Eğitimi fakültesi Beden Eğitimi ve Spor bölümüne araştırma görevlisi olarak girdi. 1984-1986 yılları arasında Gazi üniversitesi, 1986-1989 yılları arasında ODTÜ’de olmak üzere iki yüksek lisans programı tamamladı. 1988-1990 yıllarında Marmara üniversitesinde Beden Eğitimi ve spor alanında doktora unvanını kazandı. Eylül 1990-1995 yıllarında bölüm başkanlığı, 1995-1996 yıllarında Fatih Eğitimi Fakültesi Dekan yardımcılığı görevinde bulundu. 1995 yılında Doçentlik unvanını aldı. 1996-2007 yılları arasında Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu müdürlüğü yaptı. Türkiye de ilk rekreasyon bölümünün kurucusudur. 2007-2010 tarihleri arasında Gazi üniversitesi Beden Eğitimi ve spor yüksekokulu müdürlüğü görevinde bulundu.

Yaşam boyu spor, herkes için spor ve rekreasyon konularında deneyimini arttırmak için çeşitli ülkelerde incelemeler yaptı. Beden eğitimi ve spor alanında gerek yurtdışı gerekse yurt içinde 150’den fazla makale, bildiri ve projeleri vardır. Ayrıca; Vücut kompozisyonu ve ölçüm metotları (1995), Herkes için spor ve fiziksel uygunluk (1999-2001) ve Yaşam boyu spor (2004), Fiziksel aktivite ve fiziksel uygunluk (2008), Herkes için yaşam boyu spor (2009) konularında kitapları bulunmaktadır.

2006 yılında 9. Uluslararası spor bilimleri kongresi, 2008 yılında uluslararası adli bilimler kongresi, 2009 yılında uluslararası herkes için spor ve spor turizm kongresi ve 2011 yılında dünyaca prestiji büyük olan 22. TAFISA kongresinin düzenledi ve başkanlığını yaptı.

2008 yılında Türkiye herkes için spor federasyonu başkanlığına ve Balkan Herkes için Spor federasyonluğuna seçilen Prof. Dr. Erdal ZORBA halen Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunda çalışmaktadır. 2015 Ağustos ayında tekrardan Gazi BESYO müdürlüğüne atanmıştır. 7 Nisan 2016 tarihinde Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan vekilliğine atandı.

Gerek ulusal gerekse uluslararası üniversiteler ve diğer kurumlarda “Yaşam Kalitesi, Egzersiz, Rekreasyon, Wellness ve spor turizmi” konularında konferans ve seminerler verdi. Evli ve iki çocuk babasıdır.


huseyinislertasHüseyin İŞLERTAŞ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdür

1977 yılında Kayseri de dünyaya gelen İşlertaş , ilkokul ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. 7 yaşında Kayak Sporu ile tanışan İşlertaş Kayak branşında Milli Sporculuk unvanı kazanarak ülkemizi uluslararası kulvarda temsil etmiş Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitirerek spor alanında eğitimini tamamlamıştır.

Hüseyin İşlertaş iş hayatına ilaç sektöründe uluslararası firmalarda başlamış olup Biyoteknoloji Ürün Uzmanı olarak görev almış birçok kez proje ödülleri kazanmıştır. 2009 yılı itibariyle ilaç sektörünün spesifik grubu olan HIV, Onkoloji, Hepatoloji, Hematoloji alanlarında görev alarak ulusal ve uluslararası başarı ödülleri almıştır.

2015 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı yapan İşlertaş, 1 Nisan 2016 tarihinde Genel Müdür olarak göreve başlamıştır.

Etkili İletişim, Hitabet ve Beden Dili Eğitimleri konusunda Danışmanlık Hizmeti yapmakla birlikte Satış ve Pazarlama Strateji Uzmanlığı ünvanına sahiptir. Hüseyin İşlertaş  evli ve 3 çocuk babasıdır.


kemal_basturkKemal BAŞTÜRK
Aqua Florya AVM Müdürü

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 1999 yılında mezun olan Kemal Baştürk, iş hayatına finans sektöründe çalışarak başladı ve 2005 yılından itibaren hazır giyim perakendeciliği sektöründe farklı pozisyonlarda üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Uluslararası ticaret deneyimi de olan Kemal Baştürk, 2013 yılında büyük ölçekli alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, kiralanması ve yönetimi alanlarında faaliyet gösteren ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Ankamall ve Marmara Park AVM yönetimlerinde görev aldıktan sonra 2015 yılında açılan Park Afyon AVM kurucu müdürlüğünü yapan Kemal Baştürk, Ağustos 2016’dan itibaren Aqua Florya AVM Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

 


mehmetkelesMehmet KELEŞ
Düzce Belediye Başkanı

Mehmet Keleş, 1963 yılında Düzce’de doğdu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğün’de memuriyet hayatına başladı.

Cumayeri, Uzunköprü Sivil Savunma Müdürlüğü görevlerinde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Personel Müdürlüğü, İstanbul İtfaiye Müdürlüğü, Bilgi Kaynakları Müdürlüğü görevlerini üstlendi. İDO, HALK EKMEK, BELBİM A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

2004 yılında Düzce Belediye Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı ve 5 yıl Ak Parti Düzce Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.  2009 yılında İETT Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığına atanmasının yanı sıra UGETAM A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca Başbakanlık Yerel Yönetimler’de Müşavirlik görevinde bulundu. 2009 yılından 2014 yılına kadar Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.

2014 yılında Düzce Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Keleş, 2015 yılında Siyaset Dergisi tarafından düzenlenen ödül töreninde “Yılın Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü.

2015 yılında yapılan yönetim kurulu toplantısında yeniden başkan seçildiği Türkiye Belediye Başkanlar Birliği Genel Başkanlığı’nda da aktif olarak çalışmalarını yürütmektedir. Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Ana Bilim Dalı’nda tamamlayan Mehmet Keleş evli ve üç çocuk babasıdır.


mehmetsekmenMehmet SEKMEN
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı

1958 de Erzurum’da doğan Mehmet Sekmen, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Ankarada Bankacılık ihtisasını tamamladı.

İş hayatına bir kamu bankasında yöneticilik yaparak başladı. 1985 yılından sonra Mali Müşavirlik ve özel sektörde holding finans yöneticiliği yaptı. Aktif siyasi hayatına Milli Gençlik Vakfı Kartal İlçe Başkanı olarak başladı. Ardından 1989 yılında Refah Partisi Kartal İlçe Başkanlığı görevine getirildi. 1992 yerel seçimlerinde Samandıra Belediye Başkanlığına seçildi. 27 Mart 1994 Yerel Seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı oldu. 1999 seçimlerinde tekrar kazanarak Kartalda 2. Dönem Belediye Başkanı olarak hizmet etti. 10 yıl Kartal Spor Klübü Başkanlığı yapan Sekmen, Kartal Sporun altyapısını kurarak aynı zamanda 2. Lig Klüpler Birliği Başkanlığı görevinde bulundu. Kartal Spor Güreş Klübü kurarak spor alanındaki hizmetlerine devam etti. 2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde 22.Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. TBMM’de sırasıyla Plan Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Bayındırlık Komisyonunda görevler yaptı.

2003-2005 arası Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Danışma Kurulu Üyeliği yaptı. 27 Temmuz 2007 seçimlerinde 23. Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. Bu zaman aralığında sırasıyla Güney Anadolu Bölge Koordinatörlüğü, Erzurum’unda içinde olduğu Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü yaptı. Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Ege Bölgesi Koordinatörlünü yapmıştır. Halen Yüksek Lisansına devam eden Sekmen, evli  ve 4 dört çocuk babasıdır.metinarganProf. Dr. Metin ARGAN

Anadolu Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yönetimi ve Rekreasyon Anabilim Dalı Başkanı

Araştırma ilgi alanları, pazarlama, eğlence pazarlaması, spor pazarlaması, sinsi pazarlama, spor sponsorluğu yönetimi, sponsorluk etkinliği ve boş zaman çalışmalarıdır. Spor pazarlaması, spor sponsorluğu yönetimi ve eğlence pazarlaması adlı kitapları bulunmaktadır. Dr. Argan aynı zamanda Spor Yönetimi, Rekreasyon Yönetimi ve Spor Sponsorluğu adlı kitaplara da editörlük yapmıştır. Spor Pazarlaması, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Tüketici Davranışı adlı kitaplardaki bölümlerin yazarlığını yapmıştır. Dr. Argan’ın pazarlama, tüketici davranışı, spor pazarlaması, boş zaman ve rekreasyon ve spor sponsorluğu üzerine uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış pek çok makalesi bulunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Rusya, Güney Kore, Filipinler, Tayvan, Arjantin, Slovenya, Bosna Hersek, Yunanistan, İspanya, Avusturya, Almanya, Fransa ve Türkiye gibi ülkelerde 75’ten fazla uluslararası, ulusal ve bölgesel nitelikli bildiriler sunmuştur. Halen Spor Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Spor Yöneticiliği Bölümü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı Spor Yönetimi ve Rekreasyon Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmektedir. Pek çok firma, kurum ve şahsa pazarlama, imaj, hizmet ve fitnes hizmet kalitesi gibi konularda danışmanlık yapmıştır.


sohret_pakisŞöhret PAKİŞ
Polin Waterpark Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü

Şöhret Pakiş, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede lisans üstü eğitimini almaya devam etti.İlk iş deneyimi ilaç sektöründe oldu. Pfizer İlaçları’nda İnsan Kaynakları Departmanı’nda yaklaşık 3 yıl Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.Daha sonra 2003 yılında Polin ekibine katıldı. 2003 yılından Ekim 2013’e kadar Polin’de Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 2013 yılı Ekim ayından itibaren de Polin’de Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.Şöhret Pakiş 2014 yılından beri IAAPA Komite üyesidir.