EĞLENCE VE REKREASYON SEKTÖRÜNÜN
POTANSİYEL GÜCÜ VE STRATEJİK İLERLEME

1-2 ARALIK 2016 / ISTANBUL EXPO CENTER 

Geçmişten günümüze insanların aileleri ve sevdikleri ile birlikte vakit geçirdikleri eğlence ve dinlence alanları bir ihtiyaç olmuştur. Son dönemlerde özellikle bu ihtiyacı karşılayan en önemli kurumlar yerel yönetimler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Yarattıkları rekreasyon alanları ile sektörün en önemli paydaşları durumunda olan belediyeler hergeçen gün yeni yatırımlarla sektörün büyümesine de katkı sağlamaktadırlar.

Yine bu ihtiyaç kendi ekomomisini ve endüstrisini yaratarak üreticiler, yatırımcılar ve hizmet sağlayıcılar açısından bir fırsat oluşturmuştur. Temalı açık alan eğlence merkezleri , AVM ler içerisinde oluşturulan kapalı alan eğlence merkezleri, turizm  tesislerinde yer verilen su parkları-temalı alanlar ve tüm bu alanlarda gerçekleştirilen etkinlikler AVM leri, otelleri, turizm tesislerini ve etkinlik firmalarını sektörün diğer önemli paydaşları konumuna getirmiştir.

Bu yıl düzenlenecek olan konferans, giderek büyüyen sektörün potansiyel gücü ile birlikte üreticiler, yatırımcılar ve bu ürünleri/hizmetleri insanlarla buluşturan paydaşları arasındaki sorun ve önerilerin değerlendirilerek stratejik yol haritasının belirlenmesini sağlayacaktır.

Bununla birlikte konferansta  ATRAX 2016 Teması “Sporcu şehirler daha eğlenceli…” çerçevesinde spor ve rekreasyon faaliyetlerinin şehir hayatına kattığı anlam ve önem üzerinde durulacak bu çerçevede belediye başkanları, akademisyenler, ilgili yurtiçi-yurtdışı yöneticiler bir araya gelecektir.

ATRAX Fuarı kapsamında düzenlenecek bu büyük buluşmada sizi de yerinizi almaya davet ediyoruz.

Tureks Uluslararası Fuarcılık
Organizasyon Komitesi

HEDEF KİTLESİ

Sektör Profesyonelleri Üreticiler
İlgili Devlet Kadroları Birlikler
Belediyeler Otel Yöneticileri
AVM Yöneticileri Dernekler
Acentalar Proje Yöneticileri
Akademisyenler Şehir Planlamacıları
Mimarlar,Peyzaj Mimarları Yatırımcılar
Eğlence ve Dinlenme Merkezi Yöneticileri Tema Park, Eğlence Parkları Yöneticileri

MİSYONUMUZ

Önemli bir ihtiyaca dönüşen eğlence ve dinlence alanlarına yönelik farkındalık ve gündem oluşturmak bu sayede sektörün gelişimine katkı sağlayarak sektörün daha nitelikli ürün ve hizmetler sunarak toplumsal, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda daha fazla değer yaratmasına katkı sağlamak .

VİZYONUMUZ

Türkiye’de Eğlence ve Rekreasyon endüstrisinin öncelikle dünya standartlarına ulaşmasını ve Türkiye’nin dünyada örnek teşkil edecek projelere ev sahipliği yaparak bu büyük endüstriye yön verir konuma gelmesini sağlamak.